12/55

1.9. Lietotāja autentificēšanās sistēmā ar ES dalībvalstīs izsniegtajām elektroniskās identifikācijas kartēm

Lai autentificētos sistēmā, izmantojot ES dalībvalstīs izsniegtās elektroniskajās identifikācijas kartes:

  • Pārlūkprogrammas adrešu joslā ierakstiet www.eis.gov.lv.

  • EIS sākumlapas kreisajā pusē nospiediet pogu image23.png

  • Atvērtajā logā uzklikšķiniet uz saites image24.png .

  • Tiek atvērta portāla Latvija.lv autentifikācijas izvēles lapa, kurā var iepazīties ar elektroniskās identifikācijas noteikumiem, uzklikšķinot uz hipersaites noteikumiem. image25.png

  • Tiek atvērta jauna forma, kurā iepazīstieties ar elektroniskās identifikācijas noteikumiem. Pēc tam uzklikšķiniet uz image26.png .

  • Atzīmējiet izvēles rūtiņu, ka esat iepazinies ar noteikumiem un atļaujat izmantot personas datus autentifikācijas nolūkiem.

  • Uzklikšķiniet uz ikonas image27.png

  • Tiek atvērts eIDAS rīka logs, kurā norādiet savu atrašanās valsti. Mūsu piemērā izvēlēsimies Igauniju. Pēc tam nospiediet pogu image28.png .

Pēc personas datu ielasīšanas un apstiprināšanas eIDAS autentifikācijas rīkā, tiek atvērts EIS autentifikācijas logs ar paziņojumu, ka autentifikācijas līdzeklis jāpiesaista EIS lietotāja profilam. Veiciet autentificēšanos sistēmā ar EIS lietotāja rekvizītiem.

Tagad sistēmā varat strādāt kā autorizēts lietotājs, kuram piešķirtas tiesības veikt autentifikāciju ar Jūsu izvēlēto nacionālo autentifikācijas veidu. Lietotāja profilā automātiski tiek ielasīts eIDAS identifikācijas kods un pievienota pazīme, ka lietotājs var autentificēties ar eIDAS.

Autentificēšanās sistēmā ar ES dalībvalstīs izsniegtajām elektroniskās identifikācijas kartēm

Ja lietotājam, kas vēlas piesaistīt autentifikācijas līdzekli savam EIS profilam, personas kods jau ir aizpildīts profilā un tas nesakrīt ar eIDAS identifikācijas kodu, tad tiek saņemts sistēmas paziņojums, kurā nospiediet pogu Turpināt.

eIDAS

ES dalībvalstīs izsniegtās elektroniskās identifikācijas kartes